Petrol dışı ihracat ekseni petrokimya endüstrisi

Petrol dışı ihracat ekseni petrokimya endüstrisi

Ecofarrs: Petrokimya ürünlerinin önemli bir strateji olarak ihracatı, ülkenin döviz ihtiyacının önemli bir bölümünü oluşturabilir ve yaptırımlar etkisiz hale getirebilir. İran İhracat Konfederasyonu’nun genel sekreteri Jamshid, Nippena ile yaptığı bir konuşmada şunları söyledi: Petrokimy alar, ülkenin petrol dışı ihracatının en önemli ve en önemli eksenlerinden biri ve hükümet bugüne kadar kapsamlı destek ve dikkat sağladı. petrokimya endüstrisi.

Nafar şöyle devam etti: “Neyse ki, özel sektör bu endüstrinin başlıca ihracat ve uzmanlık meselelerinden sorumludur. Bu sektör, bu kapasitelerin geliştirilmesine ve azami ölçüde kullanılmasına büyük katkı sağlamış ve hükümetin, parlamentonun ve devletin desteğiyle devam edecektir. Petrokimya ürünlerinin ihracatı konusunda özel sektörün rolü. ” O, “Ülkenin, ekonomiyi tek sanayi endüstrisinden hareket ettirme politikalarıyla çeşitli ihracat endüstrilerinin iniş ve çıkışlarını kontrol edebilen birçok yeteneği var” dedi. İran İhracat Konfederasyonu’nun genel sekreteri şunları ekledi: “Petrokimyasallarımıza ihracatımız en büyük olmakla birlikte, ülkemizin kendine özgü özellikleri var, bu nedenle şimdi tüm potansiyel ihracat ürünleri kullanılmalı.

Nafar, hükümetin, fonları almak için güvenli bir kanal sağlayarak ve ihracatı hızlandıracak olan petrokimyasal ürünlerin satışını sağlayarak işlemlerin devam etmesi için elverişli koşullar sağlayacağını söyledi. O şunları ekledi: “Yıllar boyunca ülke ticaretini genişletmeye devam etti. Hedef pazarlar, çeşitli İran petrokimya ürünlerini satın almak isteyen Çin ve Hindistan gibi ülkeleri de hedef alıyor ve pek çok ülkenin ısrarla istisna elde etmeye çalışan diplomasi peşinde olduklarını belirtmek gerekiyor. Petrol ve petrokimya ürünleri satın almaktan, bu görüşmeler, pazarda ve dolayısıyla yeni politikaların petrokimya piyasasının korunmasına, diplomasinin ve öngörünün güçlendirilmesine odaklanmasının önemine işaret ediyor ve geleceğe yönelik planlı ve iyi planlanmış bir planlama yapılacağını açıkladı. ihracat pazarları çok önemlidir.

No Comments

Post A Comment


Translate »

Sizi Arayalim