ABS PLASTİK

ABS Plastik

Açılımı Akrilonitril bütadien stiren olan ABS Plastik Nedir, Nerelerde Kullanılır? sorusunu merak eden birçok kişi vardır. Kalıp yolu üretilen birçok üründe tercih edilen sert ancak hafif polimer üründür. Otomotiv parçaları, borular, koruyucu kasklar ya da çocuk oyuncakları içinde en çok rağbet gören Legolar bu ürünlerdendir.

ABS Plastik Avantajları ve Dezavantajları nelerdir?

• ABS plastik avantajlarının başında darbeye dayanıklı olması başta gelir.
• Elektriksel özelliklere sahiptir.
• Kolay işlenebilir olması
• Kimyasal direncinin olması
• Hafif malzeme olması
• Üretim kolaylığı sağlaması ve boyanabilir olması
• ABS plastik dezavantajları arasında ise çözücü direncinin az olması
• Sürekli servis sıcaklığının düşüklüğü
• Uzama katsayında düşme olmasıdır.
• Hammaddesi petrol olduğu için çevreye zararlıdır.
• Yüksek sıcaklığa çıktığı zaman, yanıcılık özelliği gösterir. Eğer sıcaklık çok artarsa patlama riski vardır.

 

Kimyasal ve fiziksel özellikleri:

ABS Akrilonitril bütadien ve stiren üç kimyasal monomer sentezi oluşur. Her monomer farklı özelliklere sahiptir: akrilonitril vardır yüksek güç, termal kararlılık ve kimyasal kararlılık; bütadien tokluk, darbe dayanımı vardır; stiren kolay işleme, yüksek bitirmek ve yüksek mukavemet ile. Morfolojik açıdan, ABS kristal malzemedir.

Üç monomerleri polimerizasyonu ile iki aşamalı bir propilen’in üretir, bir stiren-akrilonitril sürekli aşaması ve diğer polybutadiene dağınık kauçuk aşamasıdır. ABS özelliklerini esas olarak iki aşamada üç monomerler ve moleküler yapısı oranına bağlıdır. Hangi ürün tasarımı ile büyük esneklik olabilir ve böylece farklı piyasada ABS malzeme kalitesini yüzlerce üretti. Bu farklı kalitede malzeme farklı özellikleri, gibi ortamından yüksek darbe direnci, düşük düşük yüksek bitirmek ve yüksek sıcaklıkta bükülme özellikleri sağlarlar.ABS malzeme mükemmel işlenebilme, Görünüm Özellikleri, düşük sürünme ve mükemmel boyutsal kararlılık ve yüksek darbe mukavemeti vardır.

Asya milyar sanayi a.ş., (Yeteneğim) Üretici, bir önde gelen nitelikli Plastik Enjeksiyon Sanayi Otomotiv, ev aletleri, elektronik, elektrik, sağlık, savunma dahil çeşitli ürün yelpazesi sunan sınırlıdır, İnşaat ve benzeri. Biz de plastik enjeksiyon kalıp ve hassas işlenmiş ürünleri profesyonel üreticisi vardır. Çin Shenzhen şehri dayanarak, biz imalat sektörünün uzun yıllar plastik enjeksiyon meşgul. Biz profesyonel, en uygun maliyetli, hızlı tepki, kalıp ve plastik çözümler için farklı bir yaklaşım ile dünyanın her yerinden Hizmetleri takım yüksek kalite sunuyoruz.
Bana bildirin lütfen herhangi bir plastik kalıp proje varsa, ideal üzerinden seri üretim gerçeklik için gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır.

 

Uygulama Alanları:

(Saç kurutma makinesi, mutfak robotu, çim biçme makinesi, vb), telefonu kabı, daktilo Klavyesi (kutu, plaka, tekerlek kapağı, ayna kutusu, vb), buzdolabı, yüksek mukavemetli araçları (saç kurutma makinesi, eğlence araçlar golf arabaları ve jet tipi kar motosikletleri gibi.

 

Enjeksiyon kalıplama işlemi koşulları:

Kurutma:ABS malzeme 80 için ~ 90℃ en az 2 saat kuru. Malzeme sıcaklığı % 0.1’den az olmalıdır.
Erime sıcaklığı:210 ~ 280℃; Sıcaklık tavsiye: 245℃.
Kalıp sıcaklığı:25… 70℃. (kalıp sıcaklık plastik parçalar bitirmek etkiler, daha düşük sıcaklığı açar bitiş düşürmek için).
Enjeksiyon basıncı:500 ~ 1000 bar.
Enjeksiyon hızı:Orta hızda.


Translate »

Sizi Arayalim